UMI vagy nem UMI

Fraksinus Post time 2016-1-20 01:11:46 | Show all posts [Copy link]
49 4626
Author: Fraksinus

UMI vagy nem UMI

[Copy link]

3

threads

81

556

credits

Diamond Member

Rank: 4

credits
556
Post time 2016-1-13 02:50:46 | Show all posts
Fraksinus replied at 2016-1-12 20:47
Szia Robi!

Meg kell hajlanom a tudásod előtt! Én úgy vagyok a telefonnal is, mint az autóval.  ...

Szia!

Nekem nincs saját tapasztalatom az Iron Pro-ról, de az áráért a paraméterei szerint az is nagyon megéri, és szép is, elég népszerű is. Itt a UMI Community-n is van bőven topikja, úgyhogy érdemes böngésznie a fórumot a gazdájának.
Érdemes egy-két ráérő napodat majd rászánnod az Android mélyebb megismerésére is (mobilarena.hu, androidportal.hu..., ilyesmiket olvasgatva), mert a finomságai elsajátítása, a jó beállítások megtalálása sokat számít a használat sokoldalúsága és rugalmassága, egyúttal biztonságossága szempontjából is. Első dolgod legyen vírusvédelmi appot telepíteni rá, vannak ingyenesek is a Google Play Store-on, ha nem akarsz venni. No és érdemes egyébként is körülnézegetni a Play Store-on, mert annyi mindenre találsz annyi mindenféle okos szoftvert, hogy el se tudod most még képzelni, hogy mi mindent kezdhetsz majd a telefonoddal, - ha akarsz.

Üdv, Robi

0

threads

18

101

credits

Senior Member

Rank: 2

credits
101
Post time 2016-1-13 14:15:34 | Show all posts
Az ÁFA + VÁM mellett még rátesznek (DHL) mintegy 4-5 ezer forint eljárási, ügyintézési illetéket is. Így egy 140 USD vásárlásnál akár 13-15 eFt még rájön.
Érdemes kiszaglászni olyan szállítókat akik pl. EMS szállítóval körbeutaztatva, vagy EU-s raktárból szállítva garantálják a VÁM és ÁFA mentes szállítást - némi felárral, de gyors megérkezés mellett.

2

threads

29

149

credits

Senior Member

credits
149
 Author| Post time 2016-1-13 23:18:16 | Show all posts
seniorbp49 replied at 2016-1-13 14:15
Az ÁFA + VÁM mellett még rátesznek (DHL) mintegy 4-5 ezer forint eljárási, ügyintézési ille ...

Szia Seniorbp49!

Végül is Anteliferól rendeltem és Angliából érkezett meg a küldemény. Igaz, így drágább volt, mint a Hong kongi ajánlat, de a végén egy-két ezer forinttal kedvezőbbre jött ki a vásárlás.
Mivel az EU-ból kaptam, ezért tényleg minden költség nélkül érkezett. Ez az EMS történet azért érdekes lehet. Erre majd még térjünk vissza.
Most a legnagyobb gondom az, hogyan kell a készüléket használni. Nekem ugyanis eddig csak hagyományos mobilom volt (na nehogy már okosabb legyen a telefon nálam) és ez a készülék teljesen új dimenziókba röpített.

Üdv és köszi:
Fraksinus

2

threads

29

149

credits

Senior Member

credits
149
 Author| Post time 2016-1-13 23:27:19 | Show all posts
Szia Robi!

Ahogyan azt seniorbbp49-nek is írtam, nehezen viselem, ha egy telefon okosabb nálam. Ezek a vasak viszont egyszerűen mindent tudnak és ez csak az, amit most látok. Szépen lassan, azért úrrá szeretnék lenni rajtuk, de ehhez még sok idő kell.
Azért megosztok egy aranyos történetet.
Az Iron Pro tulajdonosa jött hozzám tegnap egy félig felnyitott telefonnal. Egy talpraesett csajról van szó. Még én sem találkoztam nano SIM-mel ezért engem is meglepett a dolog. Azt hitte, hogy a SIM kártya behelyezéséhez ilyen mélyreható megoldásokra van szükség. Két dolog lepett meg. Egyik az, hogy megpróbált csaj létére úrrá lenni a problémán. A másik pedig az, hogy egy olyan csavarhúzóval vett ki a nyolcból hat csavart, ami véletlenül sem passzolt a csavar fejébe. Aztán rájöttünk a nagy talányra, mert hát egy SIM kártya csere az mindennapos dolog és nem feltétlenül jár műhelykocsival, hogy egy ilyen rutin műveletet elvégezzen.

Azt mondd már meg, hogy mi a franc az a Rootjoy!

Üdv:

Fraksinus

3

threads

81

556

credits

Diamond Member

credits
556
Post time 2016-1-14 04:20:45 | Show all posts
Edited by robertgida at 2016-1-14 04:22 \n\n
Fraksinus replied at 2016-1-13 23:27
Szia Robi!

Ahogyan azt seniorbbp49-nek is írtam, nehezen viselem, ha egy telefon okosabb nálam. E ...

Szia, a Rootjoy a UMI fejlesztése a saját telefonjaihoz, egy olyan szoftver a Windows alá, amellyel, ha a telefont a számítógépre kötöd, könnyen tudsz a telefonodon bizonyos műveleteket végezni (telefonkönyv szinkronizálása, szerkesztése, memóriakártyán való műveletek, backup készítése...), valamint a ROM-ot is könnyen cserélni tudod vele, ha a ROM (és a felhasználó, hehe) fel van készítve a Rootjoy-jal való műveletre. Van a fórumon is tájékoztató a Rootjoy használatáról, érdemes böngészgetni.Hölgyismerősöd remélem nem nyírta el a csavarokat, de az ő példája is jelzi, hogy előbb érdemes megismerni a készüléket, mielőtt használatba akarjuk venni.

Üdv, Robi

2

threads

29

149

credits

Senior Member

credits
149
 Author| Post time 2016-1-14 17:17:12 | Show all posts
robertgida replied at 2016-1-14 04:20
Edited by robertgida at 2016-1-14 04:22 \n\n
Szia, a Rootjoy a UMI fejlesztése a saját telefonjai ...

Szia Robi!
Ekkorát nemderültem az utóbbi időben fórum bejegyzésen. hehe. Értékelem a humorod, de tényleg vagy egy percig nevettem ezen.
A Rootjoy már eleve benne van a telefonban, vagy le kell tölteni?
Egyébként van egy szomorú hírem. Már nem vagyok UMI tulajdonos.
Semmi extra, nem törtem, nem vesztettem el, csak van egy lányom, aki nagyon szépen tud nézni és igen hatékonyan kérni. Ajánlott egy cserét, amit elfogadtam.
Azt hsizem hamarosan vennem kell még egy telefont.

Üdv és szép napot!
Fraksinus

3

threads

81

556

credits

Diamond Member

credits
556
Post time 2016-1-16 16:05:45 | Show all posts
Fraksinus replied at 2016-1-14 17:17
Szia Robi!
Ekkorát nemderültem az utóbbi időben fórum bejegyzésen. hehe. Értékelem a humor ...

Szia!
No hát ez elég rövidéletű viszony volt neked ezzel az eMAX-szel.  Az igaz, bizonyos női nézéseknek egyszerűen lehetetlen ellenállni, hát még ha az ember saját lánya az illető...  Részvétem, remélem azért egy-két fiúgyermek révén ellensúlyozni tudod valamelyest a nőuralmat.

A Rootjoyt a számítógépre kell telepíteni, a UMI honlapjáról, ott a legfissebb verzió van mindig - a már telepített szoftvert pedig érdemes frissíteni, ha új verzió jelenik meg.

Üdv, Robi

2

threads

29

149

credits

Senior Member

credits
149
 Author| Post time 2016-1-17 01:22:48 | Show all posts
Szia Robi!
Hát sajnos nálunk totális nőuralom van. Az uralom azért csak számbeli fölényt jelent, legalábbis ezt próbálom magammal elhitetni. Azért nem múlt el nyomtalanul az eMAX korszak. Lesz még Budán eMAX vásár! Azaz lehet, hogy Iron Pro. Elég gáz a közös SIM és memória slot kezelése azokkal a kis nano részecskékkel, de azt csak egyszer kell megoldani. Nagyon megtetszett az a készülék is. Majd látom.

Tegnap kaptam egy levelet a UMI-tól valami ROME X akcióra. Meg is néztem és egy kis aktivitással egy ROME-ot lehet nyerni. Mivel újdonsült UMI tulajdonos vagyok (na jó voltam, he he he) meg is tettem mindent, amit kértek. Kiválasztottam a számomra tetsző tulajdonságát, kommenteltem a választásom és majdnam sikerült is megosztanom a Facebookon. Nem igazán bízom ezekben a játékokban, de megtettem. Várom a nyereményem. Nem is ezért írtam le ezt. Míg ezzel bajlódtam elkalandoztam valahogy egy olyan oldalra, ahol a fórumomat vagy mit lehet fejleszteni. Nem igazán értettem a dolgot.Erről tudsz valamit, hogy miért jó ez nekem, vagy inkább Bence az "illetékes"?

Üdv:
Fraksinus

3

threads

81

556

credits

Diamond Member

credits
556
Post time 2016-1-17 19:14:55 | Show all posts
Fraksinus replied at 2016-1-17 01:22
Szia Robi!
Hát sajnos nálunk totális nőuralom van. Az uralom azért csak számbeli fölényt jel ...

Szia, nem tudom miféle oldal lehet az a "fórumodat fejlesztő" oldal, én biztosan nem használtam olyasmit itt a UMI honlapon. Lehet hogy Bencének van tapasztalata vele, de neki is több infóra lesz szüksége, hogy rájöjjön, mire gondolsz.

Üdv, Robi

2

threads

29

149

credits

Senior Member

credits
149
 Author| Post time 2016-1-20 01:11:46 | Show all posts
Szia Robi!

Nem igazán voltam egzakt a megfogalmazással, de hát én sem tudtam, hogy mire is gondolok. :-)
Egy rendszerüzenetet kaptam "Upgrade your user group" és erre próbáltam célozni Itt valami senior meg platinum memberiségről szó a fáma, meg pontjaim is vannak, csak nem tudom, hogy ez mi a szösz no meg, hogy mire jó és még vannak bizonyos jogosultságaim is és hát na.

Üdv:
Kónya József
123456Next
You have to log in before you can reply Login | WELCOME TO UMIDIGI COMMUNITY

Points Rules

Quick Reply Top Back to list