UMI vagy nem UMI

Fraksinus Post time 2016-1-12 20:47:00 | Show all posts [Copy link]
49 4632
Author: Fraksinus

UMI vagy nem UMI

[Copy link]

2

threads

29

149

credits

Senior Member

Rank: 2

credits
149
 Author| Post time 2015-12-30 07:10:55 | Show all posts
Szervusz Robi!

Megnéztem az oldalakat és a UMI honlapján is találtam egyet-kettőt.
A legolcsóbb az Aliexpress. Erről az oldalról vannak információid?
Azt írja, hogy 100 %-ban garantált a küldemény és garanciát ígér a teljes tranzakcióra is.
Ezt a válaszod megvárom és utána megrendelem a telefont.
Előre is köszönöm.
Üdv:
Fraksinus
Post time 2015-12-30 10:49:00 | Show all posts
Helló Fraksinus!

Robi írta, hogy soha sem vásárolt még online shopokból, így nyilván nincs (saját) tapasztalata. Én már vásároltam pár százszor az Aliexpressen, de (amint azt Robi szintén megemlítette) az a hely önálló eladók gyűjtőhelye, így nem lehet általánosságban beszélni a megbízhatóságáról. Legjobb, ha megnézed az eladó értékeléseit, és ha 500 alatt van a száma, illetve 95% alatt a pozitívok aránya, akkor egy ilyen drága kütyüt jobb, ha nem ott veszel meg. Magát a kifizetést viszont az Aliexpress biztosítja és az teljesen biztonságosnak mondható. Fontos figyelembe venni, hogy a közvetlenül Kínából rendelt mobiltelefont majdnem biztos, hogy megfogják a vámon (teljesen minimális az esélye, hogy nem), és akkor még 27% ÁFA + 2.000 Ft kezelési költség kifizetésével is számolni kell, aminek az alapjába az esetleges szállítási díjat is be kell számolni. Épp ezért esetleg érdemesebb lehet európai raktárból vásárolni (pl. a coolicool és az Antelife rendelkezik ilyennel), mert bár az drágább lesz, viszont nem jön rá az ÁFA és 4-7 nap alatt megkapod a termékedet, szemben a Kínából történő 3-5 hetes szállítási idővel.

Üdv: Bence

2

threads

29

149

credits

Senior Member

credits
149
 Author| Post time 2015-12-30 17:06:22 | Show all posts
Kedves Bence és Robi!
Köszönöm a segítségeteket! Egy kicsit tisztábban látok és alkalmasint megosztom a tapasztalataimat mások "jobbítására".
Boldog, Békés, Sikeres, Szerencsés, ... stb. Új évet kívánok nektek!
Fraksinus

3

threads

81

556

credits

Diamond Member

Rank: 4

credits
556
Post time 2015-12-30 17:38:32 | Show all posts
Fraksinus replied at 2015-12-30 17:06
Kedves Bence és Robi!
Köszönöm a segítségeteket! Egy kicsit tisztábban látok és alkalmasint ...

Szia, neked is minden jót, szerencsés vásárlást.
Az általam és Bence által leírtakhoz még annyit, hogy a felsorolt webshopokból vagy azok európai raktárából (warehouse) vásárlás mellett harmadik lehetőségént érdemes lehet körülnézni a Mobilaréna apróhirdetés rovatában is, ott tartósan vannak hirdetők, akik aktívan foglalkoznak ilyen kínai telefonok behozatalával, és adott típushoz néha elég előnyös áron sikerül hozzájutniuk ott kint, és akkor a saját kis hasznuk rátétele után is előnyös áron kínálják itthon. Én így vettem az eMAX-emet itthon forintért újonnan, lényegében annyiért, mint amennyi a webshopos nettó dollár ára volt átszámítva - tehát szálllítási díj, ÁFA, vám nélküli áron. Az ilyen jó vételt persze szerencsével ki kell fogni, de érdemes lehet böngészned a hirdetéseket a Mobilarénán. Néha csoportos rendelést is szerveznek, amikor attól válik előnyössé az ár, hogy mondjuk tíz darab feletti rendelést lehet leadni adott kereskedőnél adott készülékre.
Üdv, Robi

2

threads

29

149

credits

Senior Member

credits
149
 Author| Post time 2016-1-5 05:06:49 | Show all posts
Üdv Bence és persze Robi!

Mindenek előtt BÚÉK!

Tanácsaitokat figyelembe vettem és végül az Anteliferól rendeltem. A PayPal fizetést választottam. Elméletileg a tranzakció sikeres volt,a mit a visszaigazolások is megerősítettek. Akkor most már nincs más dolgom, mint várni a DHL kocsit és örülni a szerzeményemnek. Esetleg kell valamit még tennem, hogy elküldjék a telefont? Öt napja rendeltem meg a készüléket és arra lennék kíváncsi, hogy mi a tapasztalatotok, általában mennyi időre szállítják ki az árut?

Még egy kérdés. Robi említetted azt a csoportos rendelési lehetőséget, amikor nagy számú készülék esetén kedvező áron lehet megszerezni a telefont. Ez hogy működik? Gondolom ebben az esetben a gyárral vannak kapcsolatban a hirdetők és legalább valami WEB Áruházzal kell rendelkezniük.

Üdv:
Fraksinus

3

threads

81

556

credits

Diamond Member

credits
556
Post time 2016-1-8 06:29:44 | Show all posts
Fraksinus replied at 2016-1-5 05:06
Üdv Bence és persze Robi!

Mindenek előtt BÚÉK!

Szia, BÚÉK!

Amikor megrendelted az antelife-ról, akkor egyúttal kiválasztottál szállítási módot és időt, ahhoz képest várd az érkezést, illetve nyilván van lehetőség csomagkövetésre tracking number alapján, abból látszik, hogy hol tart a csomag.

Az említett csoportos rendeléseknél mindkét általad említett megoldás előfordul, adott intézők akár a gyárral is kapcsolatban lehetnek, de inkább az a jellemzőbb, hogy egy-egy kereskedővel vannak különlegs kapcsolataik. Az egyedi alkukon és aktuális akciókon kívül általánosságban is úgy dolgoznak a kereskedők, hogy nagyobb tétel rendelése-vásárlása esetében fajlagosan olcsóbb az egy készülék ára. A csoportos rendelést szervezőnek nem kell webáruházféleséggel rendelkeznie, elég hozzá a kapcsolatrendszer, a helyismeret és az adott fórumon belüli referenciája, tehát látható megbízhatósága a potenciális vásárlói számára.

2

threads

29

149

credits

Senior Member

credits
149
 Author| Post time 2016-1-9 06:01:26 | Show all posts
Szervusz Robi!

Köszönöm az észrevételt! Ez a nyomon követés nem jött össze, mert nem találtam a PayPal visszaigazoláson ezt a tracking numbert. Van egy tranzakció azonosítóm, de az csak magára a fizetésre vonatkozik. Az igaz viszont, hogy abban minden lényeges információt feltüntettek.

Elméletileg az európai raktárból elég rövid időt ajánlottak a kiszállításra, ezért remélem hamarosan megkapom a készüléket.

A csoportos rendelésre azért kérdeztem rá, mert az ismerőseim közül többeknek is bejön az Iron Pro és az eMAX is. Ezért gondoltam, hogy utána járok, hátha sikerül kedvezőbb feltételekkel beszerezni. Nem ezzel, hanem még korábban a megrendelés előtt írtam a UMI Call Centerébe, de onnan semmilyen válasz nem érkezett, úgyhogy ezt az utat valószínűleg nem nekem kell kijárnom, lévén nekem nincs semmilyen "telefonos kapcsolatom".

További szép estét.

Üdv:
Fraksinus

2

threads

29

149

credits

Senior Member

credits
149
 Author| Post time 2016-1-11 23:43:02 | Show all posts
Sziasztok!

Jó hír! Ha egy kicsit késve is, de megérkezett a telefon. eMAX lett a választás. A dobozban gyakorlatilag semmilyen útmutató nincs, így egy kicsit bajban vagyok az üzembe helyezéssel.
Segítenétek ebben?
1.) Előzőleg fel kell tölteni az akkut kb. egy napig, vagy ennél a készüléknél és ennél az akkunál ez már nem szükséges?
2.) Valami User manual van valahol, ahol egy kicsit ismerkedhetek a készülékkel?
3.) Ennek a töltőjét is célszerű lecserélni, mint a Zéróét?
4.) Az esetleges garanciális igényeket hogyan lehet érvényesíteni?
5.) Még nem csomagoltam ki, illetve nem szedtem szét, de külső vagy belső akkumulátorral szerelt? Vagyis tudom cserélni az aksit vagy szerviz?

Köszönettel várom válaszaitokat!

Üdv:
Fraksinus

3

threads

81

556

credits

Diamond Member

credits
556
Post time 2016-1-12 04:29:00 | Show all posts
Edited by robertgida at 2016-1-12 04:32 \n\n
Fraksinus replied at 2016-1-11 23:43
Sziasztok!

Jó hír! Ha egy kicsit késve is, de megérkezett a telefon. eMAX lett a választás. A ...

Szia, jó hír, hogy meglett.

1. Nem szükséges, nem is hat semmire, mert ha eléri a 100%-ként kezelt szintet, leáll a töltés. Az a 100% pedig nem az akku képességének 100%-a, hanem az alatti szint, ugyanis a litium-ion akku nagyon nem szereti, ha teletöltik - ugyanez érvényes a 0%-ra is, csak "ellenirányból".
2. Nincs user manual. Olvasgass teszteket, némelyikben vannak egyedi információk a készülékre nézve, de az oprendszere alig változtatott alap Android. Úgyhogy olvasgass az alap Android - leginkább persze a kitkat verzió - működéséről, funkcióiról is írásokat. Nézd meg, hogy hanyas belső verzóval érkezett az oprendszer, ha a V05-nél korábbi, akkor érdemes lehet mindjárt a ROM frissítésével kezdened, amihez persze szintén érdemes kiképezned magad, mielőtt belevágsz.
3. Nem célszerű, ennek hozzáillő energiájú töltője van, ami elég jó minőségűnek is tűnik, nem szokott panasz lenni a töltő meghibásodására. Szép komótosan tölt. Egyébként tapasztalatom szerint az akku töltésvezérlője is eleve biztonságosra limitált, mert a kétszer olyan energikus Huawei töltőmmel se tölt gyorsabban.
4. Ezt a kereskedő tudja megmondani, illetve a vásárláskor közvetve erről meg is egyeztél vele valamiben. Ha a gyakorlatát kérdezed, akkor nyilván visszaküldéssel a kereskedőhöz.
5. Egy ügyes felhasználó mindent szét tud szedni és összerakni, de az eMAX "beépített" akkuval szerelt, tehát szerviz, de eddig úgy tűnik, hogy ez az Alcateltől vett akku tartós, korrekt minőségű, az Alcatel/TCM név alatt megjelenő rokontípusokban is szépen szolgál az akku.

Üdv, Robi

2

threads

29

149

credits

Senior Member

credits
149
 Author| Post time 2016-1-12 20:47:00 | Show all posts
Szia Robi!

Meg kell hajlanom a tudásod előtt! Én úgy vagyok a telefonnal is, mint az autóval. A gyújtáskapcsolóig korlátozódik minden ismeretem, talán még a kerékcsere is belefér. :-) Egyelőre "birtokba" veszem a telefont és utána elkezdek "elmélyülni" és ROM-ot frissíteni.

Időközben megérkezett az egyik ismerősömnek az Iron Pro készüléke is. Teljesen felbolydult a társaság a nyolc mag hallatán és a készülék árán. Ezt a készüléket ismered? Van valami felhasználói tapasztalat?

Üdv:
Fraksinus
123456Next
You have to log in before you can reply Login | WELCOME TO UMIDIGI COMMUNITY

Points Rules

Quick Reply Top Back to list