Umidigi One Pro - problem z powiadomieniami.

balek Post time 2019-2-14 16:04:01 | Show all posts |Read mode [Copy link]
0 300
View: 300|Reply: 0

Umidigi One Pro - problem z powiadomieniami.

[Copy link]

1

threads

2

19

credits

New Member

Rank: 1

credits
19
Post time 2019-2-14 16:04:01 | Show all posts |Read mode
Edited by balek at 2019-2-14 20:03  

Witam
Mam z tym telefonem następujący problem z powiadomieniami.
W ustawieniach powiadomień poszczególnych aplikacji mam powłączane wszelkie opcje powiadomień.
Niestety nie wszystkie aplikacje (pomimo takich samych ustawień) powiadamiają w taki sam sposób o nowych zdarzeniach.
Jesli chodzi o podstawowe aplikacje jak telefon czy wiadomosci (sms) to tutaj telefon powiadamia wszystkimi 4 możliwymi kanałami, tzn. wibruje, wyswietla sie komunikat na ekranie blokady, jest dzwiek i zapala sie dioda powiadomien.
Niestety niektore aplikacje nie wykorzystują wszystkich kanałów powiadomień, np. Messenger - nie wyswietla sie wiadomosć na ekranie blokady.
Najwiekszy mam problem jednak ze skypem, bo tu ani nie wyswietla się komunikat na ekranie blokady ani nie zapala się dioda powiadomień. Jest to dla mnie bardzo problematyczne, bo w pracy z reguły mam wyłączony dźwięk, więc tak naprawdę w tym przypadku telefon tylko wibruje i nie daje żadnego wizualnego powiadomienia (tzn. nie zapala się dioda powiadomień i ekran blokady się nie wybudza). Z racji tego że używam skypa do komunikacji z wieloma osobami, jest to dla mnie problematyczne, bo biorąc pod uwagę, że wibracje w tym telefonie są raczej słabe, to ciężko wyłapać że dostałem jakąs wiadomosć. Ręcznie muszę sprawdzać co i rusz wybudzając ekran, czy przypadkiem nic nie dostałem. Zrozumiał bym sytuację gdyby chodziło o jakąs lokalną aplikację (np. polską), ale Skype to przecież bardzo popularna aplikacja na całym swiecie. Nie są to jedyne aplikacje, z którymi mam takie problemy, ale sytuacja ze skypem denerwuje mnie najbardziej.
Oczywiscie w ustawieniach samej aplikacji też wszelkie opcji powiadomień są aktywne.
Próbowałem się wspomóc apkami Light flow i Light Manager, które pomagają ogólnie z powiadomieniami. O ile, pomagają one w wybudzaniu telefonu, pokazując powiadomienie na ekarnie blokady, o tyle dioda powiadomień się nie zapala.
A poza tym, to chyba nie tędy droga, żeby pakować do telefonu kolejną apkę, która będzie drenowała baterię, realizując funkcje, które powinny być dostarczane przez sam system.

Edit: i jeszcze jedna sprawa z powiadomieniami.. otóż po przyjsciu sms-a lub e-maila na gmaila, ekran pokazuje te powiadomienia i nie wygasza się wogóle... mało tego... cos sie podwiesza w ustawieniach blokady ekranu i po przyjsciu jednego z ww. (czyli g-maila lub sms-a), ekran już samoistnie nie wprowadza sie w stan uspienia... nawet jak włączymy w ustawieniach wygaszanie ekranu pod 15 sekundach, to ekran i tak sie nie wygasza, a mało tego jak jest zablokowany, to wystarczy że jakiekolwiek powiadomienie przyjdzie, to ekran włącza się (bez odblokowywania oczywiscie) i tez nie wprowadza sie w stan uspienia. Pomaga dopiero restart telefonu i wtedy telefon wygasza się już prawidłowo, ale oczywiscie tylko do czasu przyjscia nowego sms-a lub gmaila... i wtedy znowu to samo... to jest bez sensu... dopiero skrocenie czasu wygaszania ekranu do 15 sekund i reset telefonu pomagają rozwiązać ten problem...ale nie do końca, bo jesli ja chcę zmienić wygaszanie ekranu na znacznie dłuższy czas, np. 30 minut, to ekran wtedy podczas blokady nie wygasza się... normalnie ekran blokady tak nie funkcjonuje (tzn. wygasza się po kilku sekundach nawet jak w ustawieniach mamy ustawione kilka minut, bo to ustawienie dotyczy wygaszenia ekranu odblokowanego), i w tym telefonie także, bo powiadomienia z jakiejkolwiek innej aplikacji nie powodują opisywanego tu błędu...

You have to log in before you can reply Login | WELCOME TO UMIDIGI COMMUNITY

Points Rules

Quick Reply Top Back to list